wydaj książkę

Książki to nasza pasja. Wiemy jak silne potrafi być marzenie o wydaniu własnej książki. Sami takie marzenia nosimy w sercach i je realizujemy. Do Wydawnictwa napływa dużo propozycji wydawniczych. Poezja i proza, zdarzają się również książki, których nie można jednoznacznie sklasyfikować. Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy sie poszerzyć ofertę Wydawnictwa o indywidualne programy wydawnicze. Ideą "Wydań Kolekcjonerskich" jest umożliwienie każdemu Autorowi publikacji swojej książki.

Książki jakie do nas nadchodzą są często bardzo intymne. Wyznania, wspomnienia, marzenia, dzienniki, pamiętniki. Powieści, dla których inspiracją było życie, jak również fantastyczne opowieści z pogranicza rzeczywistości i magii. Jest wiele osobistych wierszy. Poezja z wnętrza duszy. Wielu naszych klientów spisuje dzieje swojej rodziny na tle burzliwej historii - w ten sposób zachowują pamięć dawnych wydarzeń.

Zajmujemy się kompleksowym wydawaniem książek.

Oferujemy:

- pełną redakcję i korektę,
- przygotowanie materiałów do druku (DTP),
- opracowanie projektu okładki (we współpracy z Autorem),
- druk książek.

Każdej pozycji nadajemy numer ISBN. Dodatkowe egzemplarze wysyłamy do uprawnionych bibliotek (np. Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz Jagiellońskiej
w Krakowie).

Przykładowe koszty wydania książki:

Oprawa miękka:
Format: A5 (148x210 mm)
Objętość: 60 stron
Okładka: miękka, kolorowa, klejona, foliowana
Nakład: 30 egz.
Cena: 399 zł brutto (30 x 13,30 zł)

Oprawa twarda:
Format: A5 (148x210 mm)
Objętość: 60 stron
Okładka: twarda, kolorowa, klejona, foliowana
Nakład: 30 egz.
Cena: 699 zł brutto (30 x 23,30 zł)

Książki mogą mieć dowolną objętość (30, 60, 200 i więcej stron), jak i większe nakłady (im większy nakład, tym jednostkowa cena egzemplarza jest niższa).

Koszty zawierają opłatę za korektę, skład dtp, opracowanie okładki (we współpracy
z Autorem), druk książek oraz wysyłkę całego nakładu na terenie Polski.

W celu kalkulacji kosztów wydania Państwa książki prosimy o kontakt:
wydawnictwo@blackunicorn.plJak drukujemy?

- przy druku czarno-białych środków książki proponujemy papiery offsetowe: od 70 g do 200 g, do druku kolorowego najczęściej stosujemy papier kredowy (matowy lub błysk),
- do okładek miękkich wykorzystujemy grube papiery kredowe (od 220 g do 250 g) - kleimy je bardzo elastycznym i wytrzymałym klejem,
- dodatkowo można okładki zabezpieczyć poprzez zastosowanie foliowania, laminowania bądź lakierowania UV,
- oferujemy również oprawy twarde, klejone jak i szyte.
Do naszego Programu Wydawniczego przystąpić może każda osoba, która pragnie wydać swoją książkę. Może to być tomik poezji, powieść, zbiór opowiadań, album, wspomnienia, opracowania naukowe bądź inne publikacje.

Całość nakładu otrzymuje Autor do swobodnego rozdysponowania (może to być 20 sztuk, 50, 100 lub nawet 1000). Wszystko zależy od koncepcji Autora, celu wydania książki itp.Krok po kroku:

1. Na początku prosimy o kontakt w celu kalkulacji kosztów wydania. Do wykonania kalkulacji potrzebnych nam jest kilka informacji: format książki, nakład wydania, przewidywana ilość stron, rodzaj oprawy (miękka-klejona czy twarda-szyta). Jeśli nie są Państwo zdecydowani co do technicznych szczegółów, zaproponujemy kilka opcji. Można również do nas wysłać materiały, które będą zawarte w książce - na ich podstawie wykonamy kalkulację kosztów. Państwo wybiorą najbardziej odpowiadającą opcję.
2. Po uzgodnieniu szczegółów następuje podpisanie umowy (najczęściej drogą pocztową).
3. Poszczególne etapy prac (redakcja, podwójna korekta, opracowanie okładki) wykonujemy z uwzględnieniem sugestii Autora (jeśli posiadają Państwo np. gotowe grafiki na okładkę bądź inne pomysły i idee, jak powinna wyglądać Państwa książka, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje).
4. Gdy Autor zaakceptuje środek oraz okładkę, następuje druk książki, a potem wysyłka gotowego dzieła do Autora.

Pracujemy dla Państwa, dlatego na każdym etapie prac doradzamy, by końcowy produkt zadowolił nas wszystkich.