SŁOWOCHRON

Tytuł: SŁOWOCHRON
Autor: Beata Wołoszyn
ISBN: 978-83-7732-116-4
Oprawa: miękka
Objętość: 126 stron
Format: 148x210 mm
Cena: 21 zł

 • czytaj fragment...


 • (...) Mają więc Państwo przed sobą tom wierszy, tom natchnień i uczuć. Kiedy zastanawiałam się, co mogłabym o nim napisać, przyszło mi na myśl, że ma on coś wspólnego z obrazem wiszącym w moim domu. Dzieło gdańskiej malarki, zamówiłam drogą elektroniczną, dotarło do mnie przesyłką kurierską - w sposób więc bardzo prozaiczny. Jednak sam obraz okazał się jednym z tych niezwykłych - co kilka dni bowiem odnajduję w nim coś nowego, niesamowitego. Takim obrazem jest już zapewne sam tytuł tej książki poetyckiej: "Słowochron" - wspaniale wieloznaczny powoduje, że mamy prawo spodziewać się bardzo wiele po zawartości. Ja się nie zawiodłam - te wiersze mnie uwiodły. Słowa chronią, rozbrajają napięcia, choć często je przecież budują. Słowochron może chronić słowa - wiele z nich jest dziś już, a może raczej - powinno być pod specjalną ochroną; może także chronić przed słowami, przed porażeniem tymi, które z mocą pioruna spadają na człowieka w dniach ważnych i ciemnych. Słowochron może być schronieniem, ale też wentylem bezpieczeństwa(...). Takimi pełnymi znaczeń obrazami są także wiersze w tym tomie - na pewno przynajmniej niektóre z nich (...) Poezja jest światłem. Wiersze sączą w nas życiodajne światło. A takie wiersze, te wiersze są w moim świecie zawsze mile widziane (słyszane?) (...)." Agnieszka Kołodziej-Durnaś  Zamówienia prosimy składać za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  wydawnictwo@blackunicorn.pl

  W zamówieniu proszę podać: imię i nazwisko, adres pocztowy, numer telefonu, tytuł książki oraz liczbę zamawianych egzemplarzy.

  Płatność: przelew na konto firmy.

  BLACK UNICORN
  ul. Harcerska 7/33
  44-335 Jastrzębie-Zdrój
  numer konta (mBank): 68 1140 2004 0000 3102 4042 8625

  W tytule przelewu proszę podać swoje imię i nazwisko, tytuł książki oraz liczbę zamawianych egzemplarzy.

  Cena 1 egz. książki to 21 zł. Do ceny książki prosimy doliczyć koszty wybranej opcji dostawy.

  Koszty przesyłki:

  Poczta Polska:
  Przesyłka listowa polecona ekonomiczna: 5,50 zł
  Przesyłka listowa polecona priorytetowa: 6,50 zł
  Przesyłka pobraniowa: 15 zł (w przypadku wyboru tego rodzaju przesyłki proszę złożyć zamówienie telefonicznie: 694 928 919)

  Firma kurierska DPD:
  Przesyłka kurierska: 20 zł

  Zamówienia dla hutrowni, księgarni czy bibliotek - prosimy o kontakt telefoniczny.